Otwarty:1935
Oświetlenie:2000 luksów
Typ stadionu:piłkarski

Opis

Historia stadionu GKS-u Bełchatów sięga 1935 roku, kiedy to grupa młodzieży samowolnie zajęła teren w pobliżu dzisiejszej Szkoły Podstawowej nr 2 i zorganizowała na nim boisko piłkarskie. Wcześniej mecze płkarskie rozgrywano na terenie dawnego tartaku, pomiędzy dzisiejszymi ulicami 1 Maja, Dąbrowskiego i Kwiatową. W 1982 roku, kiedy GKS awansował do III ligi, przeprowadzono remont stadionu. W 2001 roku rozpoczęto gruntowną modernizację obiektu. W ciągu kilku następnych lat etapami budowano kolejne trybuny. Ostatnią trybunę północną oddano do użytku na początku 2009 roku. 17 października 2003 roku zainaugurowano z kolei sztuczne oświetlenie, a w czerwcu 2006 roku swoją premierę miała podgrzewana murawa. Pojemność stadionu wynosi obecnie 5238 widzów. W drugiej połowie 2009 roku zadaszono całą trybunę południową, dzięki czemu trybuny stadionu zostały w pełni zakryte dachem.

Stadion dwukrotnie gościł występy reprezentacji Polski (obydwa towarzyskie): 27 sierpnia 1996 roku kadra zremisowała na nim z Cyprem 2:2, a 2 maja 2006 roku przegrała z Litwą 0:1. Ponadto na obiekcie dwukrotnie miał miejsce finał Pucharu Polski (1 maja 2007 roku: Groclin Grodzisk Wielkopolski – Korona Kielce 2:0 oraz 13 maja 2008 roku: Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:0, k. 4:3 – w trakcie tego drugiego spotkania doszło do zamieszek na trybunach, z powodu których mecz został przerwany na około 10 minut). 10 czerwca 2007 roku obiekt gościł także finał Pucharu Ekstraklasy (gospodarze ulegli w nim Groclinowi Grodzisk Wielkopolski 0:1). Oprócz spotkań ligowych, które na obiekcie regularnie rozgrywa GKS Bełchatów, drużyna ta dwukrotnie wystąpiła na nim również w eliminacjach do Pucharu UEFA w sezonie 2007/2008. W pierwszym meczu, 19 lipca 2007 roku pokonała gruzińskie Ameri Tbilisi 2:0. W rewanżu na wyjeździe padł wynik odwrotny, jednak GKS okazał się lepszy w serii rzutów karnych. W drugiej rundzie eliminacyjnej po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu GKS podejmował na własnym stadionie ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk. Wynik 2:4 16 sierpnia 2007 roku dał awans drużynie gości i zakończył jedyną do tej pory przygodę bełchatowskich piłkarzy z europejskimi pucharami.