Panel użytkownika

Menu

VfL Wolfsburg wygrywa w debiucie Ligę Mistrzów kobiet

Dodano: 24 maja 2013 Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2013 0 komentarzy

Cała piłkarska Europa żyje już pewnie jutrzejszym pojedynkiem pomiędzy Bayernem Monachium i Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów. W cieniu wielkiego finału na Wembley, również w Londynie, na stadionie Chelsea Londyn – Stamford Bridge odbył się wczoraj finał piłkarskiej Ligi Mistrzów w wydaniu kobiecym. Tytuł wywalczyły w swoim debiucie w rozgrywkach piłkarki VfL Wolfsburg, pokonując obrończynie tytułu, Olympique Lyon 1:0.

Faworytkami spotkania były mistrzynie Francji, które grały w trzech ostatnich finałach Ligi Mistrzów, w dwóch ostatnich zdobywając to trofeum. VfL Wolfsburg natomiast debiutował w tych rozgrywkach po tym jak sezon wcześniej udało mu się wywalczyć po raz pierwszy wicemistrzostwo Niemiec. W tym roku piłkarki z Wolfsburga spisują się jeszcze lepiej. Przed finałem na Stamford Bridge zespół wywalczył pierwsze w historii mistrzostwo Bundesligi, a także Puchar Niemiec.

W meczu finałowym, zgodnie z przewidywaniami, przewagę miały zawodniczki z Francji, jednak nie potrafiły one przełożyć swej dominacji na zdobycie bramki. W drugiej połowie po zagraniu ręką w polu karnym Laury Georges sędzina podyktowała rzut karny, którego na bramkę zamieniła w 73. minucie Martina Müller. Ataki Lyonu do końca spotkania nie przyniosły już żadnego rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Niemek. Dla kibiców w Polsce pocieszeniem może być fakt, że to właśnie VfL Wolfsburg w 1/16 finału wyeliminował jedynego reprezentanta naszego kraju w tych rozgrywkach, RTP Unię Racibórz.