RSS
Areny sportowe

Wyszukiwarka

Panel użytkownika


Menu

Informacja o plikach cookies

Witryna korzysta z plików cookies.

Poznaliśmy rywalki Unii Racibórz w Lidze Mistrzów

Dodano: 27 czerwca 2013 Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2013 0 komentarzy

Dziś odbyło się losowanie grup eliminacyjnych kobiecej Ligi Mistrzów UEFA. Po niedawnym zdobyciu po raz piąty mistrzostwa Polski, w tych elitarnych rozgrywkach reprezentować nasz kraj będzie drużyna RTP Unii Racibórz. Raciborzanki jako druga drużyna z najwyższym współczynnikiem UEFA (po Glasgow City LFC) były losowane z pierwszego koszyka. Rywalkami polskiej ekipy w tegorocznej edycji będą piłkarki FC Bobruichanka z Białorusi, ŽNK Pomurje ze Słowenii oraz Ady Velipojë z Albanii.

Gospodarzem grupy piątej, do której trafiła Unia Racibórz będzie drużyna ŽNK Pomurje ze Słowenii. Mecze odbędą się w dniach 8-13 sierpnia 2013 roku. Awans do 1/16 finału (od tej fazy rozgrywki toczone są systemem pucharowym, mecz i rewanż) uzyska zwycięzca grupy, ponadto promocję spośród zespołów z drugich miejsc we wszystkich ośmiu grupach uzyskają także dwa zespoły z najlepszym bilansem spotkań z pierwszą i trzecią drużyną w swojej grupie.

Oczywiście Unia będzie faworytem swojej grupy. Co istotne, z dwoma drużynami na które tym razem trafił zespół Remigiusza Trawińskiego Unitki mierzyły się już w poprzednich edycjach: w sezonie 2011/2012 raciborzanki na turnieju w Finlandii grały z Adą Velipojë, którą rozgromiły wówczas aż 8:0, natomiast w sezonie 2012/2013 na narodowym centrum treningowym w Sencu Unitki pewnie wygrały z mistrzyniami Białorusi, FC Bobruichanką 5:0. Na papierze to właśnie Białorusinki są naszym najgroźniejszym przeciwnikiem, choć pewną niewiadomą są piłkarki gospodyń. ŽNK Pomurje to trzykrotny mistrz Słowenii (2005/2006, 2011/2012 i 2012/2013), w swoich dwóch poprzednich startach w Lidze Mistrzów zawodniczki z niewielkiej miejscowości Beltinci na północnym wschodzie kraju nie potrafiły jednak sforsować fazy grupowej. Rok temu pokonały Ataşehir Belediyesi z Turcji 4:2 i litewski Gintra Universitetas 9:1, ulegając jedynie FC Zürich Frauen 0:2. Szwajcarki później w 1/8 finału jedynie nieznacznie uległy późniejszym półfinalistkom, FCF Juvisy (1:1 i 0:1). Natomiast Ada Velipojë najprawdopodobniej będzie dostarczycielem punktów, a także bramek co może być istotne w kontekście walki o tytuł króla strzelców (w poprzednim sezonie piłkarka Unii, Chinasa Okoro Gloria mimo odpadnięcia drużyny już w 1/16 finału została wicekrólową strzelczyń z dorobkiem 9 bramek, z których 8 zdobyła właśnie w fazie grupowej).

Co również jest ważne, dzięki wysokiemu współczynnikowi UEFA Unia, jeśli awansuje do fazy pucharowej tym razem będzie zespołem rozstawionym. Pozwoli to uniknąć w pierwszej rundzie trafienia na takie drużyny jak Olympique Lyon, Arsenal LFC czy jak to było w poprzednim sezonie, VfL Wolfsburg, który jak się później okazało wygrał całą edycję Ligi Mistrzów. Będzie więc w tym roku realna szansa na historyczny sukces, jakim niewątpliwie będzie przebrnięcie 1/16 finału. Dotychczas w czterech startach na drodze do 1/8 stawały Unitkom austriacki SV Neulengbach, duńskie Brøndby IF i niemiecki VfL Wolfsburg (w sezonie 2011/2012 Unii nie udało się przejść fazy grupowej).

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz[regulamin]


Wszystkie pola są wymagane
Copyright © 2012–2020 by arenysportowe.eu