RSS
Areny sportowe

Wyszukiwarka

Panel użytkownika


Menu

Informacja o plikach cookies

Witryna korzysta z plików cookies.

Polska będzie starać się o organizację piłkarskich MŚ U-20

Dodano: 30 maja 2013 Ostatnia aktualizacja: 30 maja 2013 0 komentarzy

Przed zaplanowanym na dziś i jutro kongresem Komitetu Wykonawczego FIFA organizacja ogłosiła listę kandydatów, którzy wstępnie zgłosili się do organizacji piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20 w roku 2017 i będą mieli prawo ubiegać się o status gospodarza tego turnieju. Wśród 11 aplikujących krajów znalazła się także Polska. Decyzja o wyborze gospodarza imprezy zostanie ogłoszona w grudniu 2013 roku.

Po udanej organizacji Euro 2012 władze w PZPN-ie doszły do wniosku, że należy iść za ciosem i wykorzystując wspaniałą infrastrukturę powstałą w dużej mierze z myślą o Mistrzostwach Europy trzeba walczyć o następne wielkie piłkarskie imprezy (w czym zresztą zdecydowanie ich popieram). Pierwszy efekt aktywności naszych działaczy mieliśmy już kilka dni temu, kiedy to ogłoszono, że stadion Narodowy będzie gospodarzem meczu finałowego Ligi Europy w 2015 roku. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że będziemy starać się o organizację piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20 w roku 2017.

W imrezie tej (od 1999 roku) biorą udział 24 zespoły i rozgrywane są 52 spotkania. Turniej odbywa się co dwa lata, a jego pierwsza edycja (pod nazwą Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, która obowiązywała do 2005 roku) miała miejsce w 1977 roku. Polska nigdy nie była gospodarzem tych rozgrywek. Tegoroczne zawody, zaplanowane w dniach 21 czerwca – 13 lipca odbędą się w Turcji, na siedmiu stadionach. Gospodarzem Mistrzostw w 2015 roku będzie natomiast Nowa Zelandia. Jako konkurenci Polski w walce o zawody w 2017 roku wstępnie zgłosiły się: Bahrajn, Anglia, Francja, Korea Południowa, Meksyk, Irlandia, Arabia Saudyjska, Republika Południowej Afryki, Tunezja oraz Ukraina. Choć w tym gronie trudno wskazać Polskę jako faworyta, to mimo wszystko nie jesteśmy całkiem pozbawieni szans by zostać gospodarzem Mistrzostw. Czy tak się stanie, dowiemy się w grudniu tego roku, kiedy FIFA ogłosi ostateczną decyzję w tej sprawie.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz[regulamin]






Wszystkie pola są wymagane




Copyright © 2012–2020 by arenysportowe.eu