Panel u偶ytkownika

Menu

Polki w finale kobiecych Mistrzostw Europy do lat 17!

Dodano: 26 czerwca 2013 Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2013 0 komentarzy

Reprezentacja Polski awansowa艂a wczoraj do fina艂u rozgrywanych w szwajcarskim Nyonie kobiecych Mistrzostw Europy do lat 17! W meczu p贸艂fina艂owym Polki ogra艂y zesp贸艂 Belgii 3:1. W finale turnieju zmierz膮 si臋 z reprezentacj膮 Szwecji, kt贸ra pokona艂a po konkursie rzut贸w karnych Hiszpani臋. Mecz o z艂oto odb臋dzie si臋 w najbli偶szy pi膮tek, 28 czerwca o godzinie 14:30, a transmisj臋 ze spotkania przeprowadzi stacja Eurosport.

Wielki sukces osi膮gn臋艂y podopieczne Zbigniewa Witkowskiego, kt贸re wczoraj awansowa艂y do fina艂u Mistrzostw Europy U-17. Ju偶 sam awans do turnieju fina艂owego, w kt贸rym udzia艂 bior膮 najlepsze cztery zespo艂y starego kontynentu by艂 du偶ym osi膮gni臋ciem. W dotychczasowej historii Polki nigdy nie uczestniczy艂y w fina艂ach tej imprezy (kobiece Mistrzostwa Europy U-17 rozgrywane s膮 rokrocznie pocz膮wszy od 2008 roku). W tym roku nie do艣膰, 偶e uda艂o im si臋 znale藕膰 w fina艂owej stawce, to jeszcze nie spocz臋艂y na laurach i pokona艂y w p贸艂finale Belgijki.

Bia艂o-czerwone wysz艂y na mecz pewne swoich umiej臋tno艣ci i by艂y zespo艂em dominuj膮cym. Swoj膮 przewag臋 udokumentowa艂y w 25. minucie, kiedy gola zdoby艂a Katarzyna Konat. Niestety, cztery minuty p贸藕niej przeciwniczki zdo艂a艂y doprowadzi膰 do wyr贸wnania. Wynik remisowy utrzyma艂 si臋 do ko艅ca pierwszej po艂owy. Jednak ju偶 trzy minuty po zmianie stron Polki ponownie wysz艂y na prowadzenie, a gola tym razem strzeli艂a Paulina Dudek. Wynik na 3:1 ustali艂a w 67. minucie uwa偶ana za wielki talent Ewa Pajor. W ko艅c贸wce spotkania kontuzji niestety nabawi艂a si臋 kapitan polskiej dru偶yny, obro艅czyni Katarzyna Gozdek i najprawdopodobniej nie wyst膮pi ona w finale.

W spotkaniu fina艂owym Polki zmierz膮 si臋 ze Swedkami, kt贸re po zaci臋tym boju pokona艂y reprezentacj臋 Hiszpanii. W meczu by艂o 2:2, natomiast seri臋 rzut贸w karnych lepiej wytrzyma艂y skandynawki, wygrywaj膮c w niej 5:4. Fina艂 odb臋dzie si臋 w najbli偶szy pi膮tek o godzinie 14:30. Transmisj臋 z meczu obejrze膰 mo偶na b臋dzie na 偶ywo w Eurosporcie, zach臋cam wi臋c wszystkich do ogl膮dania go w telewizji.