RSS
Areny sportowe

Wyszukiwarka

Panel użytkownika


Menu

Informacja o plikach cookies

Witryna korzysta z plików cookies.

FIFA odebrała Kostaryce Mistrzostwa Świata kobiet do lat 17

Dodano: 1 marca 2013 Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2013 0 komentarzy

W związku z dużymi opóźnieniami przy rozbudowie stadionów FIFA ogłosiła wczoraj, że odebrała Kostaryce organizację 4. edycji Mistrzostw Świata kobiet do lat 17, które odbędą się w 2014 roku. Światowa federacja futbolu podziękowała jednocześnie za wysiłek i trud podjęty przez Kostarykę w związku z przygotowaniami do imprezy. Nowy gospodarz turnieju zostanie ogłoszony już za niedługo, bo na kolejnym spotkaniu Komitetu Wykonawczego zaplanowanemu na 20–21 marca tego roku.

Mistrzostwa Świata kobiet U-17 w 2014 roku będą czwartą edycją tej imprezy. Turniej rozgrywany jest co dwa lata, począwszy od 2008 roku. Jego dotychczasowymi gospodarzami były kolejno: Nowa Zelandia, Trynidad i Tobago oraz Azerbejdżan. Decyzję o wyborze Kostaryki na gospodarza w 2014 roku FIFA ogłosiła 3 marca 2011 roku. Wczoraj organizacja uznała jednak, że wyzwanie przerosło organizatorów i postanowiła przenieść turniej do innego kraju. Wybór nowego gospodarza zostanie dokonany na podstawie rekomendacji przedstawionych Komitetowi Wykonawczemu.

Tyle oficjalnego komunikatu. Jeśli jednak możnaby się pokusić o spekulacje i trochę gdybologii, to osobiście zarekomendowałbym... Polskę! Podczas Euro 2012 udowodniliśmy przecież, że jesteśmy w stanie z powodzeniem organizować tego typu wydarzenia, zresztą po turnieju pojawiło się wiele głosów mówiących o tym (i słusznie), iż powinniśmy wręcz starać się o kolejne piłkarskie turnieje. Już wiadomo poza tym, że będziemy się ubiegać o spotkania Euro 2020, mającego odbyć się na całym kontynencie.

Idąc o krok dalej przygotowałem nawet hipotetyczną listę polskich stadionów, które według mnie mogłyby gościć mundial U-17 kobiet. Ponieważ nie jest to impreza najwyższej rangi, nie ma co się spodziewać podobnego zainteresowania jak chociażby przy okazji Euro, stąd nie powinien dziwić wybór mniejszych stadionów na spotkania fazy grupowej, czy też ćwierćfinały. Dzięki "boomowi stadionowemu", jaki obserwowaliśmy w ostatnich latach mamy w czym wybierać, wybrałem więc aż 12 obiektów (z 10 miast):

Faza grupowa

Grupa A: stadion Miejski w Kielcach (5 spotkań), Pepsi Arena w Warszawie (1 spotkanie 3. kolejki rozgrywane równolegle)
Grupa B: stadion Miejski w Gdyni (5 spotkań), stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy (1 spotkanie)
Grupa C: stadion Cracovii w Krakowie (5 spotkań), stadion im. Henryka Reymana w Krakowie (1 spotkanie)
Grupa D: stadion Miejski w Legnicy (5 spotkań), stadion Zagłębia w Lubinie (1 spotkanie)

Faza pucharowa

Ćwierćfinały: Pepsi Arena w Warszawie, stadion im. Henryka Reymana w Krakowie, stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, stadion Zagłębia w Lubinie

Półfinały: stadion Miejski we Wrocławiu, stadion Miejski w Poznaniu

Mecz o 3. miejsce: PGE Arena w Gdańsku

Finał: stadion Narodowy w Warszawie

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz[regulamin]


Wszystkie pola są wymagane
Copyright © 2012–2020 by arenysportowe.eu